Pracodawca nie wie jakiego pracownika szuka

Osoby szukające pracy sugerują się tytułem stanowiska, który to jest pierwszą zachętą do zapoznania się treścią ogłoszenia poszczególnych pracodawców.

Dziś interesujący przykład rozminięcia się zakresu obowiązków przyszłego pracownika z nieadekwatną nazwą stanowiska. Firma zajmująca się handlem hurtowym produktów naftowych i gazów płynnych poszukuje specjalisty ds. marketingu.

Jakich zatem zadań należy się spodziewać na tym stanowisku? Współpracy z agencjami reklamowymi, tworzenia kampanii marketingowych, analizy zachowań zakupowych klientów, organizacji eventów, pracy nad treścią strony internetowej, obsługi social mediów…?

A otrzymujemy zakres zadań:

  • organizacja transportu i logistyki dostaw towarów oraz możliwości ich optymalizacji
  • organizacja kontroli jakości i ilości towarów kupowanych/ sprzedawanych przez Spółkę
  • organizacja odpraw celnych związanych z importem i tranzytem towarów w Polsce
  • kontakty z terminalami paliwowymi (benzyna, olej napędowy i LPG) w związku ze sprzedażą w Polsce produktów importowanych przez Spółkę
  • prowadzenie automatycznej ewidencji przyjęcia oraz wydawania towarów
  • sporządzanie dokumentacji w zakresie otrzymywania zezwoleń na sprzedaż towarów ze składów akcyzowych oraz kontrola uiszczania podatków po wprowadzeniu towarów do obrotu
  • wykonywanie czynności związanych z kartami do saldowania
  • wykonywanie i znajomość czynności związanych z NCW i tworzeniem zapasów obowiązkowych … link do treści ogłoszenia

W reklamie czasami wykorzystywany jest element zaskoczenia, aby zaintrygować odbiorcę przekazu, ale czy o to chodzi w ogłoszeniu o pracę?

Ciekawe jak dużo osób związanych z marketingiem zgłosi się do tej rekrutacji i czy aby pracodawca po zakończeniu procesu nie stwierdzi, że nie ma odpowiednich ludzi do jego firmy.

Drogi pracodawco, aby uzyskać odpowiedź z rynku, Twój anons musi być prawidłowo skonstruowany, obecnie bardzo potrzebny Ci jest w specjalista ds. budowy  komunikatów i polityki informacyjnej.

Całość firmuje także agencja pośrednictwa pracy prowadząca tę rekrutację… bez komentarza.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *